Festyn „Święty Mikołaj nie działa sam!”

26 września odbyła sie Festyn „święty Mikołaj nie działa sam!” Zorganizowany przez Gdyńskie Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa w Gdyni Chyloni. W Festynie wzięło udział ponad 2000 osób. Na szczęście pogoda dopisała i konferansjer Szczepan mógł rozpocząć imprezę. Na Festynie dzieciaki mogły skorzystać z wielu atrakcji, konkursów, loterii. Dla łasuchów było ciasto oraz inne pyszności domowej roboty takie jak bigos, czy chleb ze smalcem. Przygotowane były stoiska na których dzieci ze świetlicy prezentowały kronikę Stowarzyszenia a także kiermasz swoich prac. Nie zabrakło ekscytującego meczu piłki nożnej księża kontra parafianie, który zakończył się wynikiem 8:6. Dodatkowym Gościem Festynu był Piotr Boruta z Czocherem – znany z programu „Mam Talent”, na zakończenie wieczoru zaśpiewał Ryszard Rynkowski.

Odbyła się również wielka aukcja gdzie, Fundacja Równe Szanse ofiarowała rękawice z autografem Dariusza „Tigera” Michalczewskiego, z której pieniądze zostaną przekazane na wymianę okien w świetlicy.

W związku z tym , że świetlica w Gdyni jest otwarta od niedawana Fundacja postanowiła przekazać różnego rodzaju artykuły papiernicze.