Gala boksu w Oświęcimiu

Podczas Młodzieżowej Gali Boksu Amatorskiego w Oświęcimiu, w dniu 26 stycznia 2008r. startuje oficjalnie program „Szukamy nowego Tigera”. Akcja, prowadzona przez Fundację Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” przy współudziale Fundacji Fortuna zakłada długofalową opiekę nad szkółkami bokserskimi i młodymi pięściarzami.

Podczas inauguracji programu „Szukamy nowego Tigera”, młodzi pięściarze stoczą siedem walk zapowiedziała, a swoją wizytę oprócz Dariusza Michalczewskiego, zapowiedziała cała plejada gwiazd polskiego boksu: Leszek Drogosz, Zbigniew Pietrzykowski, Jerzy Kulej Krzysztof Kosedowski, Paweł Skrzecz, Tomasz Adamek, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk Grzegorz Proksa , Łukasz Wawrzyczek i Maciej Zegan. Swoim patronatem medialnym wydarzenie wspierają: TVP Sport, TVP 3, Radio Eska, Gazeta Krakowska.

„Szukamy nowego Tigera” to program społeczny, który ma na celu wyrównanie szans mówi Darek Michalczewski, jeden najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego boksu. _ Pokazujemy młodym ludziom z nadmiarem energii drogę rozwoju poprzez boks. Przez sport dajemy możliwość kształtowania własnego charakteru, samodyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu. Wiem to najlepiej, ze sport może uczyć i wychowywać. My wszyscy poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dla młodzieży o dużym temperamencie możemy zyskać spokojniejsze ulice i osiedla. Podobne akcje prowadzone są w Niemczech i przynoszą świetne rezultaty. Boks to sport, który wychowuje, daje pozytywne wzorce, a także sprzyja rozwojowi fizycznemu _ mówi Dariusz Michalczewski.

Fundacja Darka Michalczewskiego „Równe szanse” oraz Fundacja „Fortuna” wspierają szkółki bokserskie już od pewnego czasu poprzez zakupu sprzętu sportowego, szkolenia dla zawodników i trenerów, a także poprzez stypendia dla zawodników, które po raz pierwszy zostaną wręczone w podczas Młodzieżowej Gali Boksu Amatorskiego w Oświęcimiu.