I Turniej Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego – Elbląg

17 października odbyły się dwa wspierane przez Fundację Turnieje Boksu Amatorskiego. Pierwszy z nich był premierą. Organizatorzy I Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Wiesława Budzińskiego – Uczniowski Klub Sportowy „Kontra” Elbląg i Prezydent Miasta Elbląga po obserwacji przebiegu imprezy, która zgromadziła na Hali MOS przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu wsobotę blisko 400 kibiców pięściarstwa są pewni, że Turniej będzie organizowany cyklicznie co roku.

Zdecydowanie rangę Turnieju podniosła obecność bohatera tej imprezy – Pana Wiesława Budzińskiego oraz jego byłych zawodników i wychowanków, w imieniu których z rąk Prezesa Zarządu UKS „Kontra” Krzysztofa Stemplewskiego trener otrzymał pamiątkową statuetkę w podziękowaniu za sportowe wychowanie w latach 1956-1990.

Były zawodnik pana Budzińskiego – Zdzisław Adamczyk w uznaniu zasług trenera dedykował mu zdobyty srebrny medal Drużynowego Pucharu Europy z Moskwy z roku 1966.

Turniej wspierała Fundacja Darka Michalczewskiego „Równe Szanse”, która przekazała na cele organizacyjne Turnieju statuetki.