II Międzynarodowy Turniej Bokserski – Stępnica

W Turnieju udział wzięli zawodnicy z Chojnic, Wałcza, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego oraz zawodnicy z Niemiec. Zaplanowano rozegranie 22 walk bokserskich, jednak ze względów na opady deszczu rozegrano tylko 16. Najwięcej emocji wzbudziły pojedynki z udziałem zawodników z Niemiec.

Bilans rywalizacji był remisowy. Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrany został Mateusz Bartz, mistrz Polski Kadetów w wadze lekkiej. Na imprezie nie zabrakło zapowiadanego Dariusza Michalczewskiego, wielokrotnego mistrza świata, który już po raz drugi odwiedził Stepnicę, reprezentując swoją Fundację „Równe Szanse”. Każdy kto chciał mógł zrobić sobie zdjęcie z mistrzem otrzymać autograf. Jak Mistrz sam podkreśla takie spotkania z młodzieżą są najlepszą promocją boksu.

W trakcie trwania imprezy organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przeprowadzono konkursy, zabawy dla najmłodszych turniej piłkarski. Można również było podziwiać pokazy sportów walki.

Poniżej prezentujemy także link do artykułu, z którego jasno wynika, że młodzież należy zachęcać do uprawiania sportu, a spotkania z gwiazdami są świetną metodą na to.

Dodatkowe informacje: www.stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/482.dhtml