„Lato z Tigerem” – Jaworzno, 28 sierpnia 2010

Na zakończenie wakacji odbył się ostatni już w tym roku event z cyklu „Lato z Tigerem” Od rana na Stadionie Sportowym przy ul. Moniuszki 95 w Jaworznie towarzyszyła ulewa, co nie zniechęciło mieszkańców do przybycia. Na szczęście w trakcie rozpoczęcia niebo się rozpogodziło i Władze Miasta mogły oficjalni rozpocząć Dni Jaworzna.

Po oficjalnym rozpoczęciu na scenie pojawiły się dziewczyny z zespołu tanecznego Stars. Najpierw swoje umiejętności z techniki tańca nowoczesnego pokazały młodsze tancerki z zespołu STARS JUNIOR, a po nich już starsze koleżanki z grupy STARS PODŁĘŻE. Dziewczyny rozruszały zmarzniętą publiczność, żeby w pełni mógł ją rozgrzać TITO podczas, kilku lekcji tańca. Najbardziej zaangażowana publiczność, miała szansę wystąpić na scenie u boku samego Nauczyciela, co owocowało nagrodą za odwagę na koniec pokazu. Jak zwykle TITO miał świetny kontakt z najmłodszymi, których może zachęciły warsztaty i zapiszą się do szkoły TITO DANCE STUDIO w Jaworznie. Dodatkowo można było zobaczyć pokazy młodziutkich gimnastyczek, które pomimo swojego młodego wieku zachwycały profesjonalizmem i urokiem.

Nie zabrakło zabawy dla fanów piłki nożnej. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny – drużyna złożona z członków Urzędu Miejskiego, Miejskiego Centrum Kultury i Sportu i Solidarności oraz oczywiście Drużyn Fundacji Równe Szanse. Walka nieprzerwanie trwała do ostatnich chwil, nawet przelotne opady deszczu w trakcie meczy nie ochłodził żądzy zwycięstwa. Pierwsze miejsce zajęła drużyna złożona z zawodników MCKiS

Niestety przez pogodę nie mogły odbyć się walki bokserskie na ringu, gdyż byłoby to zbyt niebezpieczne dla młodych pięściarzy. Nie zniechęciło to jednakże fanów boksu, ponieważ chłopcy z Klubu Bokserskiego „Jawor Team” zaprezentowali pokazy rozgrzewki bokserskiej, skomplikowane układy ćwiczebne, a także kilka prostych uderzeń.

Zwolennicy wschodnich sztuk walki mogli obserwować pokazy sprawnościowe młodzieży z Klubu ROAN Fight Club z Mysłowic. Jest to jedyny Klub w Polsce, który organizuje ogólnopolska ligę dzieci i młodzieży w ju jitsu sportowym i właśnie niedługo będzie można zapisać się do tej sekcji również w Jaworznie.

Podczas pobytu założyciela Fundacji Darka „Tigera” Michalczewskiego na Stadionie tłumy fanów nie odstępowały go nawet na krok. Najwytrwalsi mogli otrzymać gadżet albo koszulkę z autografem, bądź zrobić sobie zdjęcie z mistrzem. Nie zabrakło również konkursów dla najmłodszych. Dzięki Panu Tomkowi, dzieciaki mogły zmierzyć się w konkurencjach sportowych z nagrodami, a u Pani Kasi pomalować twarze.

Na zakończenie wieczoru można było zrelaksować się przy muzyce. Na początku rozpoczął koncert mniej znany zespół LITE MOTIVE, który zagrał mocna rockowe kawałki. Natomiast gwiazdą wieczoru była grupa PIN. Tłumy fanów (szczególnie fanek) zebrały się przed scenę, aby podziwiać swoich idoli. Nie zabrakło największych przebojów zespołu takich jak: „Konstelacje”, „Wino i śpiew”, „Pójdę pod wiatr jak najdalej”, „Niekochanie”, „Wina mocny smak”, „Odlot aniołów” i „Bo to co dla mnie”.

Dodatkowo pomiędzy koncertami pojawił się na ulicach Jaworzna w obrandowanym samochodzie Ekipa Eska Summer City. Parol Radia ESKA zagościł na Stadionie Sportowym, aby móc bawić się ze słuchaczami i rozdawać wakacyjne gadżety dla najlepiej bawiących się uczestników.

Zapraszamy do przeczytania o Dniach Jaworzna na stronie internetowej: