Letni Obóz szkoleniowy Szczytno 2010

W dniach 30 lipca do 8 sierpnia 2010 roku odbył się kolejny obóz szkoleniowy dla młodych pięściarzy z całej Polski zorganizowany przez Fundację „Równe Szanse”.

Na terenie Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie w zgrupowaniu uczestniczyło 25 zawodników pod okiem profesjonalistów: trenera Mieczysława Muchy oraz trenera Henryka Żołnowskiego. Wielkie podziękowania ze strony Fundacji dla gospodarza, szkoleniowca Gwardii Szczytno Zenona Jagiełły, który służył pomocą oraz dbał o zabezpieczenie logistycznie.

Zawodnicy korzystali z bazy sportowej i treningowej ośrodka, treningi odbywały się na sali wyposażonej w dwa ringi, do dyspozycji były boiska do gier sportowych oraz basen a biegi przełajowe odbywały się nad brzegiem jeziora. W czasie obozu chłopcy mieli możliwość rozwoju kulturalnego poprzez Zwiedzenie Muzeum Ziemi Mazurskiej, Ruin Zamku Krzyżackiego , wzięli udział w wycieczce do Olsztyna i wizycie w planetarium a także, w miejscowym festynie „Dzień Kartoflaka” oraz pływaniu statkiem po jeziorze.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali poddani testowi na sprawność fizyczną, który przechodzą kandydaci na policjantów. Okazuje się, że wszyscy nasi podopieczni mogą śmiało robić w przyszłości karierę jako policjanci.

Szkolenie, które jest dla zawodników nieodpłatne ma na celu poprawienie kondycji psychomotorycznej młodych pięściarzy, integrację młodzieży trenującej w różnych warunkach i różnych środowiskach w całym kraju. Mamy nadzieję, że przełożyło się to również na zacieśnienie kontaktów pomiędzy klubami i stworzeniu nowych przyjaźni.

Zapraszamy do poczytania o obozie na stronach:
http://www.bokser.org/content/2010/08/14/174119/index.jsp
http://www.polskiboks.pl/

Zobacz zdjęcia