Lipcowy Dzień Dziecka

6 i 7 lipca 2011 roku Fundacja zorganizowała dwudniowe atrakcje dla dzieciaków ze Świetlicy Środowiskowej z Koleczkowa.
Pierwszego dnia, dzięki  uprzejmości Jednostki Wojskowej w Gdyni, dzieciaki zapoznały się z pracą kontrolera lotów, strażaka oraz pilota. Główną atrakcją, szczególnie dla chłopców, była możliwość obejrzenia śmigłowców  z bliska, a w szczególności możliwość znalezienia się za ich sterami. Dodatkowo miały okazję zapoznać się z wozami strażackimi, które są wyposażone w specjalistyczny sprzęt do pracy na lotnisku.  Pomimo zmęczenia małych nóżek, wszyscy byli zadowoleni z wycieczki

Na drugi dzień, dzięki uprzejmości kawiarni STARBUCK w CH Manhattan w Gdańsku dzieci mogły wyładować swoja niespożytą energię tworząc kolorowe dekoracje na kubki oraz na przystrajając babeczki różnymi słodkościami. Uczestnicy zabaw otrzymali drobne upominki od Fundacji i Kawiarni Starbucks.

Po słodkich zabawach  należało przekąsić coś konkretnego, aby nabrać sił na powrót do domu. W tym celu udaliśmy się na przepyszną  pizzę do Pizzerii PRL w Gdańsku, gdzie wszyscy mogli zregenerować siły pałaszując włoski przysmak w promieniach wakacyjnego słońca.
Wielkie podziękowania dla Pań z kawiarni, bez których dzieci nie miałyby tyle radości jak również dla Panów z Jednostki Wojskowej w Gdyni za  uświadomienie jak ważną, ciężką i ciekawą maja pracę oraz Pizzerii PRL za sycący posiłek.