Równi w Sporcie!

9 maja 2014 roku o godzinie 16 na boisku MOSIR  w Gdańsku odbył się pierwszy nabór chłopców i dziewcząt rocznik 2009 do bezpłatnej szkółki piłkarskiej.
Podczas krótkich gier i zabaw z piłką, trenerzy przyglądali się młodzikom i oceniali ich zdolności ruchowe, zwinność, potencjał i predyspozycje.
Dariusz Michalczewski:
„Jesteśmy przekonani, że dzięki projektowi „Równi w sporcie” spełnimy wiele prostych marzeń dzieci, w których drzemie zamiłowanie do sportu i sportowy duch walki. Chcemy, aby wszystkie dzieci miały równe szanse startu, mogły rozwijać i realizować się poprzez sport, jednocześnie wychowywać się w duchu zdrowej rywalizacji i zasad fair play.”
Celem projektu jest, aby dziecko które przyjdzie raz na zajęcia nabrało chęci do sportu i trwało w tym sporcie.
Dariusz Michalczewski:
„Kiedyś wychowywało nas podwórko, byliśmy zwinni, wybiegani i naturalnie wysportowani. Do sportu trafialiśmy w wieku 12 lat. Tak często zaczynały rodzić się wielkie sportowe kariery. Podwórko upadło i zaczął upadać sport.  Dlatego chcemy przywrócić tym młodym chłopaczkom ten pierwszy okres aktywności sportowej – zamienić dawne podwórko na uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach sportowych.”

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć