Tiger w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, z okazji trwania wystawy  „CITIUS, ALTIUS, FORTIUS, lokalny wymiar wielkiej idei sportu”, zaprasza młodzież do spotkań ze sławnymi  sportowcami z Trójmiasta.
W środę 20 czerwca, z dziećmi klas IV-VI spotkała się z legenda zawodowego boku i polskiego sportu  – Dariusz Michalczewski.
Tiger opowiadał o swojej karierze, pasjach i wartościach jakimi kieruje się w życiu. Każde z dzieci miało możliwość zadać pytanie Mistrzowi, a jak wiadomo,  pytania od najmłodszych nie należą do łatwych. Uczniowie dowiedzieli się skąd wziął się pseudonim Tiger, czy były pięściarz wróci na ring, kogo sławnego spotkał, czym zajmuje się Fundacja „Równe Szanse”, a nawet jaki jest ulubiony zawodnik wrestlingu.
Na koniec każdy otrzymał autograf oraz mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze sławnym Tigerem.

Tylko do końca września, można zobaczyć m.in. oryginalny Pas Mistrza Świata Federacji WBO w kategorii półciężkiej, który Dariusz Michalczewski wywalczył w zwycięskiej walce z Leonzerem Barberem 10 września 1994 roku. Oryginalny Pas ten, to  jedno z najbardziej wartościowych trofeów z czasów kariery zawodowej Dariusza Tigera Michalczewskiego.
Zapraszamy na wystawę.

Galeria zdjęć