Wyjątkowe stypendium już jutro!

Już w najbliższą sobotę 28 kwietnia rusza nasz cykl maratonów rowerowych MTB Maraton Cup. Będzie to nowa jakość maratonów rowerowych w Wielkopolsce. Do udziału zapraszamy wszystkich pasjonatów dwóch kółek z całej Polski. Pierwsza edycja odbędzie się w Czerwonaku.
Start, meta oraz miasteczko zawodów zlokalizowane będzie w Owińskach przy plaży Tropicana koło Poznania. Zawodnicy będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów do wyboru.
Informacje o regulaminie oraz zapisach na stronie

www.mtbmaratoncup.pl

Zawodnicy, którzy będą starować w maratonach z cyklu MTB Maraton Cup pomagają dzieciom zaprzyjaźnionym z Fundacją Darka Michalczewskiego „Równe Szanse”.
Dzięki współpracy fundacji oraz MTB Maraton Cup zostaną wręczone po raz pierwszy prestiżowe Stypendia dla najbardziej uzdolnionych, młodych, niepełnosprawnych sportowców z całej Polski.

W 28 marca Czerwonaku takie wyróżnienie otrzyma 12-letni Wojtek Dobrzański.

Wojtek mieszka w małej miejscowości Sadek położonej pomiędzy Radomiem a Kielcami.
Jak się okazało w chwili rozpoczęcia nauki, Wojtek z powodu wymowy i braku tzw. dojrzałości szkolnej odstawał od klasy. Dodatkowo lekarz stwierdził u chłopca skoliozę kręgosłupa.
W 2008 roku rodzice zaprowadzili go na zajęcia karate i od tego czasu sztuki walki stały się jego pasją i sensem życia.
Niestety, w 2009 roku okazało się, że mały karateka zachorował na cukrzycę typu 1, tzw. insulino zależną, w której życie chorego zależy od poziomu cukru we krwi i wielokrotnych w ciągu doby zastrzyków z hormonu insuliny, powodując niepełnosprawność ze stanami zagrożenia życia.
Lekarze zabronili chłopcu trenować karate, twierdząc, że uczestnictwo w treningach jest w przypadku Wojtka niemożliwe. Jednak mały wojownik nie poddał się, po wielu badaniach udało mu się przekonać lekarzy, że jego organizm da sobie radę.
Dziś, mimo młodego wieku, niepełnosprawności i poważnej nieuleczalnej choroby jaką jest cukrzyca typu 1, Wojtek trenuje Karate w klubie MUSHIN – Karate Kyokushin oraz Kick- Boxing w klubie VIKTORIA – Kick Boxing.
Trenuje i rywalizuje ze zdrowymi zawodnikami na ogólnych zasadach, w żadnej mierze im nie ustępując. Pracowity, sumienny i zdyscyplinowany stale podnosi swój poziom sportowy. Koleżeński i uczynny, jest bardzo lubiany w swoim środowisku.
Aktualnie jest już nie tylko reprezentantem klubu ale i Organizacji I.K.O. Matsushima Polska, startując z sukcesami w turniejach rangi ogólnopolskiej, godnie reprezentuje barwy klubu i swego miasta, za co został uhonorowany m.in. specjalnym wyróżnieniem Burmistrza Miasta i Gminy Szydłowiec.
Z posiadanych informacji wynika, że Wojtek jest jedynym zawodnikiem w Europie i prawdopodobnie na świecie, który biorąc pod uwagę młody wiek oraz pomimo specyfiki swej niepełnosprawności i choroby jaką jest cukrzyca typu 1, uprawia sporty walki w tak intensywnym stopniu bez szkody dla organizmu.
Marzeniem Wojtka jest zdobywanie kolejnych medali dla swoich Klubów, a w przyszłości chciałby zostać Mistrzem Sztuk Walki, aby móc bronić słabszych i szkolić innych.
Za pieniądze otrzymane ze stypendium chciałby pojechać na obóz sportowy, kupić nowy kask i ochraniacze. Wierzy, że poprzez trening i naukę spełni spełnia marzenia.