XXVIII Turniej im. Feliksa Stamma

Już po raz 28 odbył się w Warszawie Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma, trenera- legendy, twórcy potęgi Polskiego boksu. Postaci, której liczni wychowankowie stawali na najwyższym podium sportowych aren. Człowieka cenionego w całym sportowym świecie.

Oczywiście na tak prestiżowym turnieju nie mogło zabraknąć Fundacji Darka Michalczewskiego „Równe Szanse”, która ufundowała nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika zawodów.

W tym roku, imprezie nadano nowy, atrakcyjny wymiar . Turniej odbył  się w gościnnych progach Hotelu Gromada, przy ul. 17 Stycznia 32 w Warszawie w dniach 6-8 kwietnia 2011 roku.Kibice, którzy pojawili się na Turnieju  mogli obejrzeć w ciągu 3 dni niemal 50 pojedynków zawodników i zawodniczek z całego świata.

W finałach mogliśmy  zobaczyć aż 7 reprezentantów Turcji, 4 Irlandczyków, 2 Polaków oraz pięściarzy z Anglii, Francji, Litwy i Mołdawii. Z grona biało-czerwonych zawodników  w 28 edycji imprezy zwyciężył tylko Michał Syrowatka, natomiast  polskie zawodniczki  powaliły na łopatki przeciwniczki i opanowały podium.

Oczywiście w walkach finałowych nie mogło zabraknąć „nadziei polskiego boksu” pilanina Dawida Michelusa, który niestety przegrał w zaciętym pojedynku z Irlandczykiem. Niemniej jesteśmy dumni z dokonań młodego pięściarza, tym bardziej, że jest on jednym ze stypendystów Fundacji „Równe  Szanse”.

Finały prestiżowego turnieju można było oglądać w TVP Sport oraz poczytać na www.bokser.org.pl.