Fundacja „Równe Szanse” na Tour De Pologne – 1-7 sierpnia 2010

Podczas tegorocznego Tour de Pologne, przy współpracy z Lang Team Fundacja Darka Michalczewskiego wręczy 30 stypendiów dla najbardziej potrzebujących młodych sportowców. Uroczyste wręczenie nastąpi 7 sierpnia 2010 r. po zakończeniu ostatniego etapu wyścigu w Krakowie. Na scenie pojawią się legendy polskiego sportu, m.in. Darek Michalczewski, Czesław Lang, Zbigniew Boniek, Robert Korzeniowski, Iwona Guzowska, Monika Pyrek i wielu innych, którzy oficjalnie przekażą stypendia młodym sportowcom.

Wielokrotny mistrz świata w boksie zawodowym został zaproszony przez swojego przyjaciela Czesława Langa do uczestniczenia w Tour de Pologne jako Gość Honorowy. Podczas wyścigu Darek Michalczewski będzie dopingował najlepszych na świecie kolarzy, ale także będzie dzielił się swoim doświadczeniem z kibicami, którzy pojawią się w miasteczku Tour de Pologne.

Darek „Tiger” Michalczewski postanowił również wziąć udział w wyścigu „Tour de Pologne Amatorów”, który odbędzie się 6 sierpnia 2010 r. Uczestnicy będą mieli do pokonania 21 km trasy pomiędzy Nowym Targiem a Bukowina Tatrzańską. Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany przez LangTeam na rzecz Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Z pewnością rywalizacja z Tigerem w tym wyścigu będzie niesamowitą atrakcją dla wszystkich amatorów kolarstwa.

7 sierpnia 2010 r. od rana na Krakowskich Błoniach na telebimie widzowie będą oglądać zmagania kolarzy. Nowi stypendyści Fundacji przyjeżdżają do Krakowa, gdzie będą Gośćmi Specjalnymi ostatniego Etapu Tour de Pologne. Po emocjach związanych z zakończeniem ostatniego części wyścigu nastąpi oficjalne i uroczyste wręczenie stypendiów dla ambitnej i utalentowanej młodzieży, która ma wybitne osiągnięcia i wykazuje nadzwyczajne predyspozycje w różnych dziedzinach sportu. Wśród młodych sportowców wyłonionych przez Fundację, którzy otrzymają wsparcie będą m.in. pięściarze, kolarze, piłkarze, lekkoatleci, pływacy.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Dariuszem Michalczewskim o współpracy z Lang Team.