TIGER w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska

Zobacz oryginalny pas Mistrza Świata Federacji WBO w kategorii półciężkiej, który Dariusz Michalczewski wywalczył w zwycięskiej walce z Leonzerem Barberem 10 września 1994 roku. Oryginalny Pas Mistrza Świata Federacji WBO w kategorii półciężkiej to jedno z najbardziej wartościowych trofeów z czasów kariery zawodowej Dariusza Tigera Michalczewskiego.

Zapraszamy na wystawę „Citius- Altius- Fortius”. Lokalny wymiar wielkiej idei sportu”, która odbędzie się w dniach od 25 maja do 30 września w Ratuszu Głównym Miasta Gdańska. Na wystawie zaprezentowane zostaną sylwetki znanych sportowców, w tym Dariusza Michalczewskiego, ich trofea oraz inne rzeczy związane z kariera sportową jak również dyscypliny sportowe od czasów nowożytnych Igrzysk Olimpijskich.
Na ekspozycji znalazły się m.in. medale olimpijskie od 1924 r., przedmioty związane z polskim sportem w Wolnym Mieście Gdańsku, przedmioty dokumentujące igrzyska olimpijskie organizowane w obozach jenieckich oraz pamiątki współczesnych mistrzów.

Prezentacji towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących, m.in. pokaz samochodów sportowych firmy Mercedes, czy repliki samolotu używanego przez Aeroklub Gdański.Dodatkowo podczas jednego dnia wystawy będzie można spotkać się z Tigerem, który opowie o swojej karierze, wyrzeczeniach, treningach oraz najważniejszych sukcesach.

Szczegóły wystawy na stronie – http://mhmg.pl/index.php?view=event,379&oddzial=1